Bilal Özdemir / Basında Çıkanlar

İyiliğin somut hali: ‘Bir Adım Bir Yudum’

Milliyet

Gezginler, Van'daki Çocuklar İçin "Mutluluk" Taşıdı

sondakika

Gezginler, Van'daki Çocuklar İçin "Mutluluk" Taşıdı

trthaber

Gençler hem gezip hem de okulları tamir edecek

Cnnturk

Gezgin grubundan sosyal sorumluluk projesi

Hürriyet

İnter Turkey gurubunun Gönül Treni Tatvan’a vardı

Bitlis Bülten

Afrikalı Çocuklara Su Götürecekler

sonsöz

Batmanlı Gençler, Harikalar Yaratıyor

Pusula

7 yıl önce sosyal medya aracılığıyla kurulan ve bugüne kadar yüzlerce gönüllüye ulaşan InterTurkey, ihtiyaç sahipleri, Türkiye’nin her bir köşesinden köy okulundaki çocuklar ve kimsesiz çocuklar başta olmak üzere çeşitli yardım projeleri düzenliyor. İlkini geçen yıl gerçekleştirdikleri “Gönül Treni” projesiyle yaklaşık 150 gezgin geçen yıl Doğu Ekspresi‘yle Kars‘a giderek çok sayıda çocuğun kıyafet, kırtasiye ve oyuncak ihtiyacını karşıladı. İkincisi, bu yıl düzenlenen proje kapsamında oyuncak ve kitaplar bu kez Van Gölü Ekspresi’yle Van’a gidiyor

İNTER TURKEY gruplar admini BİLAL ÖZDEMİR’in de içinde bulunduğu, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir araya gelen 195 kişilik grup Ankara’da toplanarak, Van Gölü Ekspresi ile Tatvan’a geldi. Buradan da Feribotla Van Gölü üzerinden Van’a giden grup, ilde 3 ayrı okulda bakım onarım yaparak, öğrencilere kırtasiye ve giyim yardımında bulunacak. Grup adına açıklama yapan Bilal Özdemir, bu tür bir sosyal sorumluluk projesi ile ilk gezilerini 120 kişilik grupla Kars’a yaptıklarını belirterek, “Bizler kamplar ve festivallerden ziyade sosyal sorumluluk projelerini de hayata geçiren bir grubuz. İlkini geçen yıl Kars’ta yapmış olduğumuz ‘Gönül Treni’ adlı projemizle köy okulunun bakım ve onarımını yaparak, giyim, kırtasiye ve oyuncak yardımında bulunmuştuk. Bu yıl da ikinci gönül treni projemizi Van için yapıyoruz. Şimdi de 195 gezgin arkadaşımızla birlikte yine hediyelerimizi yanımıza alarak buradaki her bir çocuğa dokunmak için yola çıkmış bulunmaktayız.” dedi.

Hiçbir çıkar gözetmeksizin sadece çocukların yüzünü güldürmeyi amaçladıklarına dikkat çeken Özdemir, “InterTurkey olarak yola çıkarken en büyük hedeflerimizden bir tanesi olarak ulaşabildiğimiz çocuklara mutluluk götürmek istedik. Bize ‘çıkarınız var mı’ dediklerinde, ‘evet çıkarımız var’ dedik. Çıkarımız olan tek şey ise çocukların yüzündeki tebessümlerdir” diye konuştu.

7 yıldır çeşitli kamplar, festivaller, etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri düzenlediklerini söyledi. Grubu kurarken kendilerine ulaşabilecekleri her çocuğa ulaşma sözü verdiklerini ifade eden Özdemir, ‘Gençler şunları yapıyor’ denilebilsin istediklerini belirtti. Daha önce 195 gezginle Hatay’da mülteci çocuklara oyuncak götürdüklerini anlatan Özdemir, lösemili çocuklarla vakit geçirdiklerini, huzurevi ziyaretleri yaptıklarını da ekledi. Ulaşılması zor köy okullarına ulaşmaya ve bir nebze mutluluk götürmeye çalıştıklarını dile getiren Özdemir, ‘Türkiye genelinde her ilde bir temsilcimiz var, her il için kurduğumuz gruplarla herkese anında ulaşabiliyoruz. Bu etkinlik için yaklaşık 200 gezginle yola çıktık. Erzurum’dan, Malatya’dan, Kars’tan, Çanakkale’den ve birçok diğer farklı ilden gelen var. Bizim tek bir çıkarımız var o da çocukların yüzünde bir tebessüm sağlayabilmek’ şeklinde konuştu.
Proje kapsamında 6 tane okulun ziyaret edileceğini , 2 okulda da bakım ve onarım çalışmasının yapılacağını belirtti.

Kaynaklar:

http://batmangazetesi.com.tr/mobil/haber/20019/batmanli-gencler-afrikaya-umut-olacak.html

http://www.sanalbasin.com/mobil/batmanli-genclerden-turkiyenin-en-buyuk-umut-projesi-28400480

InterTurkey Haberleri / 2020

21 Ocak 2020 / BatmanGazetesi.com.tr

InterTurkey Batman Haberleri

InterTurkey Haberleri / 2019

11 Kasım 2019 / Yalova77

InterTurkey Haberleri Yalova 77

01 Kasım 2019 / BursaHayat.com.tr

InterTurkey Haberleri Bursa

30 Aralık 2019 / YalovaPusula

InterTurkey Höyüktepeye Çıktı

28 Ocak 2019 / CNN Türk

InterTurkey Köy Okulları Projesi

03 Ocak 2019 / Hürriyet

InterTurkey Haberleri Hürriyet

30 Ocak 2019 / Prestij Haber

InterTurkey Haberleri Prestij Haber

23 Ocak 2019 / MalatyaGüncel

InterTurkey Malatya Haberleri

18 Mayıs 2019 / OkulHaberleri.net

InterTurkey Elazığ Haberleri

InterTurkey Haberleri / 2018

05 Aralık 2018 / Haberler.com

InterTurkey Haberleri Van Gönül Treni

01 Ekim 2018 / AnadoludaBugün

InterTurkey Van Haberleri

19 Aralık 2018 / sanalbasin.com

InterTurkey Afrika Batman Haberleri